Φουνταριστός
Ανοιχτά δελτία (0) - Ιστορικό Μπάνκας
fountaristos

Τελικός με πολλές επιλογές!

Καλημέρα σας φίλοι μου! Η σζόν για τις εγχώριες διοργανώσεις έφτασε στο τέλος της με τον μεγάλο Τελικό Κυπέλλου ανάμεσα σε ΑΕΚ και ΠΑΟΚ στο ΟΑΚΑ. Σιγά μην είχαμε μόνο να ασχοληθούμε με τα αγωνιστικά μόνο μιας και η τελευταία εβδομάδα είχε Μπορμπαλάν και κλωτσοπατινάδες μεταξύ οπαδών. Ας ελπίσουμε να κυλήσουν όλα ομαλά και να δούμε ένα καλό και δυνατό παιχνίδι.

Στοιχηματικά το ματς προσφέρει πάρα πολλές επιλογές και έχω κυκλώσει αρκετές από αυτές. Ξεκινάμε με το σύνολο γκολ που θα επιλέξω το 2 ακριβώς. Είναι ο τύπος του ματς που θα έχουμε αρκετή προσοχή και ποδοσφαιρικό ''ξύλο''. Αυτό δεν αναιρεί ότι υπάρχει αρκετή ποιότητα εκατέρωθεν και πολύ δύσκολα θα λήξει 0-0 το 90λεπτο και άρα όποιος προηγηθεί θα έχουμε το τυπικό 'άνοιγμα για ισοφάριση-χώροι για 2-0'.

Το ξύλο με διαιτητή τον Μπορμπαλάν μπορεί να φέρει και μια τουλάχιστον κόκκινη κάρτα. Ενδεχόμενο που πληρώνει αρκετά καλά και θα τιμήσω για ντέρμπι μεταξύ ΑΕΚ και ΠΑΟΚ λαμβάνοντας υπόψιν ότι από τον περσινό τελικό μέχρι και σήμερα, η έχθρα έχει μεγαλώσει πολύ.

Εξαιρετικές αποδόσεις δίνουν τα ενδεχόμενα 1/Χ και 2/Χ στα ημίχρονα/τελικά. Ενας μικρός οβολός και στα δύο με καλύπτει απόλυτα, και φυσικά το Χ&goal σαν συνδυασμός που καλύπτει την αίσθησή μου για τον αγώνα και ότι θα δούμε παράταση τουλάχιστον.