Ανοιχτά δελτία (0) - Ιστορικό Μπάνκας
antibooker

Σήμερα θα πάμε με τα ειδικά..!!

Πολλές καλημέρες σε όλους. Να ‘μαστε πάλι εδώ, δεύτερη μέρα στο νέο μας χώρο. Πολύ καλά ξεκινήσαμε χτες μιας και μεταξύ μας πρεμιέρα οποιασδήποτε διοργάνωσης με θετικό πρόσημο δύσκολα γίνεται. Όλα θα ήταν τέλεια αν η Λιντς μας έκανε τη χάρη και το έπαιρνε το ματσάκι , αλλά τα παλικάρια από το Γιόρκσαϊρ μάλλον δεν θέλουν να ξαναπαίξουν στην Πρέμιερσιπ και αρκούνται στα αλώνια. Τέλος πάντων.

Τσου Λου το μενού και σήμερα, χωρίς να υπάρχει κάτι άλλο ενδιαφέρον και εκεί θα επικεντρωθούμε. Οι αποδόσεις των σημείων είναι αρκετά μικρές οπότε αναγκαστικά θα επικεντρωθούμε σε ειδικά στοιχήματα. Την αρχή θα κάνουμε από το Αλιάνζ αρένα. Πολλά γκολ βλέπω στο παιχνίδι μιας και η Μπάγερν σκοράρει με καταιγιστικό ρυθμό από την αρχή της σαιζόν. Η ποιοτική επιθετική γραμμή της Βαλένθια μπορεί να συνεισφέρει στο τελικό σκορ επίσης. Πάμε με το over 2,5 και το Γκολ-Γκολ λοιπόν.

Στη Γαλλία η Λιλ αντιμετωπίζει την Μπάτε Μπόρισοφ και οι Γάλλοι αναμένεται εύκολα ή δύσκολα να κερδίσουν. Η απόδοση του άσου είναι τραγικά χαμηλή, γι’ αυτό θα προτιμήσουμε το 2-3 γκολ μιας και αναμένεται ένα σκορ της τάξης του 2-0 ή 2-1.

Στο Ολντ Τράφορντ η Γιουνάιτεντ αντιμετωπίζει τη Γαλατά και πιστεύω πως μετά την αποτυχημένη περισινή σαιζόν ο Σερ Άλεξ τους έβαλε μυαλό. Άσο από ημίχρονο και over έχει το μενού, για να καθαρίζει σιγά σιγά η πρόκριση και να μην υπάρχουν προβλήματα στη συνέχεια. Μένουμε στο νησι και των αγώνα της Σέλτικ με τη Μπενφίκα. Κλειστό προβέπω να είναι το ματς και πως θα κριθεί στο γκολ. Ποιος θα το βάλει ειλικρινά δεν ξέρω γι’ αυτό θα πάω με το under.

Εύκολο βράδυ αναμένεται για τη Σαχτάρ στο Ντόνετσκ μιας και προβλέπω να επικρατεί εύκολα της άπειρης Νόρτζελαντ και μάλιστα από το ημίχρονο. Πονηρό το παιχνίδι της Μπράγκα με την Κλουζ. Δεν θα ανακατευτώ με σημείο, μα για όσους ψιλιάζονται κάτι καλό θα ήταν να ρίξουν κανα ψιλό στο Χ2. Καλό ποντάρισμα και τα 2-3 γκολ.

Στο παιχνίδι της Μπαρτσελόνα με τη Σπαρτάκ Μόσχας αξίζει το ποντάρισμα το over 1,5 γκολ στο ημίχρονο μιας και το 1,83 πραγματικά αξίζει τον κόπο. Δυνατά θα μπει η Μπάρτσα και άνετα θα σκοράρει δύο τεμάχια ως το 45.

Τέλος άφησα το μεγάλο παιχνίδι της ημέρας, ανάμεσα στη Τσέλσι και τη Γιουβέντους. Σε μεγάλη φόρμα η Γιούβε όπως δείχνουν οι τελευταίες εμφανίσεις. Βρήκα όμως και κάτι άλλο εξαιρετικά ενδιαφέρον. Η τελευταία νίκη στο των Ιταλών επί Αγγλικού εδάφους ήταν το 1996, πριν δηλαδή 16 χρόνια στο Ολντ Τράφορντ. Από τότε 9 ήττες και 2 ισοπαλίες σε 11 ματς. Κανένας από τους δύο δεν θα θέλει να ξεκινήσει με ήττα τη διοργάνωση και πιστεύω θα τα βρουν κάπου στο 1-1.