Βασική Πρόταση
Ανοιχτά δελτία (0) - Ιστορικό Μπάνκας
basiki_protasi

Άσος στο Loftus Road!

Καλημέρα σε όλους. Επιστρέψαμε στις επιτυχίες χτες. Μας ζόρισε λίγο η Οσασούνα είναι η αλήθεια, αλλά όταν πήρε μπρός το νερό μπήκε στο αυλάκι. 4-0 και επιστροφή στο ταμείο. Έπρεπε να γίνει αυτό, να πάρουμε λίγο τα πάνω μας, γιατί με τις πρόσφατες κακοτυχίες και τα γκολ στα τελευταία λεπτά το ηθικό δεν ήταν και στο υψηλότερο δυνατό σημείο του.

Σήμερα η Βασική μας επιλογή θα είναι από τη μοναδική αναμέτρηση της Πρέμιερσιπ που βρίσκεται στο πρόγραμμα. Ντέρμπι και πάλι στο Λονδίνο με την ΚΠΡ να αντιμετωπίζει τη Γουέστ Χαμ. Οι γηπεδούχοι βρίσκονται στην τελευταία θέση της βαθμολογίας χωρίς να έχουν ακόμα γευτεί τη χαρά της νίκης. Την επόμενη αγωνιστική θα αντιμετωπίσουν εκτός έδρας τη Γουέστ Μπρόμ οπότε όπως θα έχουν καταλάβει άπαντες στην ομάδα η νίκη στο αποψινό παιχνίδι είναι μονόδρομος. Αν δεν κατακτηθεί, η συνέχεια θα είναι κάτι παραπάνω από δύσκολη. Αντίθετα τα σφυριά έκαναν ένα πολύ καλό ξεκίνημα, μα πιστεύω πως σιγά σιγά μπαίνουν σε μια περίοδο κάμψης. Γλίτωσαν την εντός έδρας ήττα από τη Σάντερλαντ την προηγούμενη αγωνιστική στα τελευταία λεπτά, αλλά σήμερα πιστεύω δεν θα το καταφέρουν. Το κίνητρο για τους γηπεδούχους θα είναι πολύ μεγαλύτερο και πιστεύω θα φτάσουν στη νίκη. Η απόδοση του άσου είναι ιδιαίτερα ελκυστική.

01/10/2012 — 10:24 π.μ.