Ανοιχτά δελτία (0) - Ιστορικό Μπάνκας
fountaristos

Θέαμα στην Τούμπα, ροκ στο ΟΑΚΑ

Καλημέρα σας φίλοι μου! Η Κυριακή είχε καλό ταμείο για τη στήλη με σωστό διάβασμα που δικαιώθηκε αν και θα μπορούσε να ισοφαρίσει ο Ατρόμητος και να μας χάριζε ένα 10αρακι που το θέλαμε πολύ. Περνάμε στις ρεβάνς των ημιτελικών του Κυπέλλου όπου έχουμε ήδη τον ένα φιναλίστ αλλά και μια μάχη που έχει μεγάλο ενδιαφέρον.

Ο ΠΑΟΚ λοιπόν είναι ήδη περασμένος αφού το 1-3 στη Νέα Σμύρνη δεν αφήνει περιθώρια αμφισβήτησης για την πρόκριση. Περιμένω ελεύθερο ματς με αρκετές φάσεις και τέρματα από τις δύο ομάδες και θα επιλέξω τον ΠΑΟΚ να σκοράρει και στα δύο ημίχρονα, όπως και το ενδεχόμενο να σκοράρει ο δικέφαλος στο πρώτο ημίχρονο που πληρώνει πολύ καλό στήριγμα.

Στο ΟΑΚΑ αύριο η ΑΕΚ υποδέχεται τη Λάρισα μετά την ήττα με 2-1 στο AEL FC Arena. Το ματς θα είναι ροκ αφού και η ομάδα του Κούγια δείχνει επιθετικές αρετές που σίγουρα θα χρειαστεί αφού βρίσκω απίθανο να περάσει χωρίς να δεχτεί τέρμα. Η ΑΕΚ έκανε τη συντήρηση στα Χανιά που έβλεπα και θα μπει δυνατά για να πετύχει από νωρίς το γκολ που θα την βάλει σε θέση οδηγού. Το ενδεχόμενο αυτό θα είναι η βασική επιλογή μου όπως επίσης και το συνδυαστικό 2-1, 3-1 ή 4-1 σκορ με τα δύο τελευταία να μοιάζουν τα πιθανότερα στα μάτια μου.