Antibooker
Ανοιχτά δελτία (0) - Ιστορικό Μπάνκας
antibooker

Ο Σκίμπε και ο... ιταλικός δρόμος

Καλημέρα. Δεν τα κατάφερε η εθνική μας χτες, όπως ήταν φυσικό μετά το σκορ του πρώτου αγώνα. Οι απουσίες των Μανωλά-Τοροσίδη και ο λάθος τρόπος που προσπάθησε ο Σκίμπε να τις μακιγιάρει, μαζί με τα ατομικά λάθη κόστισαν ανεπανόρθωτα. Παρόλα αυτά ας δούμε τη συνολική εικόνα. Ο Γερμανός παρέλαβε μια ομάδα σκορποχώρι που έχανε από τον κάθε απίθανο, την έβαλε στον ίσιο δρόμο, την έκανε ξανά οικογένεια, έδειξε άκρως ανταγωνιστική σε πολύ δύσκολα παιχνίδια όπως με τη Βοσνία και το Βέλγιο εκτός έδρας. Δεν κατάφερε να κάνει την υπέρβαση με την Κροατία, γιατί για υπέρβαση μιλάμε. Για όλα αυτά του αξίζει η ανανέωση του συμβολαίου. Τα λάθη είναι μέσα στο πρόγραμμα και αν η ελληνική φυλή ψάχνει για τον αλάνθαστο προπονητή, θα τους αλλάζαμε ανά βδομάδα. Ο Σκίμπε με τα λάθη του έχει δείξει πως είναι προς τη σωστή κατεύθυνση.

Πάμε τώρα στα φρέσκα κουλούρια. Πως και πως περιμένω το σημερινό ματσάκι. Ιταλία-Σουηδία για μια θέση στον ήλιο μετά το 1-0 με το γκολ του δικού μας Γιόχανσον. Θα είναι έκπληξη για μένα αν οι Ιταλοί μείνουν έξω από τα τελικά της διοργάνωσης. Εντός έδρας θα κάνουν ότι χρειαστεί, ακόμα και με τη συνδρομή του διαιτητή, για να πάρουν την πρόκριση στα τελικά. Η Ιταλία θα είναι προσεκτική στην άμυνα και ένα γκολ μπορεί να το βρει για να στείλει το παιχνίδι ακόμα και στην παράταση. Μετά όλα θα έχουν πάρει τον... ιταλικό δρόμο τους. Στο 1.90 με την πρόκριση της σκουάντρα ατζούρα θα πάω. Σαν fan bet θα ρίξουμε ένα ψιλό στην πρόκριση των Ιταλών κατά τη διάρκεια της παράτασης και των πέναλτι.

Ραντεβού πάλι από Παρασκευή με την πλήρη επιστροφή στη δράση.

KAΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ και ΠΡΟΣΟΧΗ στις ΚΑΚΟΤΟΠΙΕΣ!