Ανοιχτά δελτία (0) - Ιστορικό Μπάνκας
fountaristos

Τέλος στις γκέλες!

Καλημέρα σας φίλοι μου! Η Super League μπαίνει στην 4η στροφή της και σιγά σιγά μπαίνουμε σε κανονικούς αγωνιστικούς ρυθμούς γνωρίζοντας καλύτερα τους μονομάχους με τα συν και τα πλην τους. Η αγωνιστική έχει σχετικά αδιάφορα παιχνίδια από άποψη ανταγωνιστικότητας αλλά αυτά είναι στα χαρτιά. Πάμε να δούμε και την πράξη:

Σήμερα ξεκινώ από ΠΑΟΚ-Παναιτωλικός. Οι γηπεδούχοι είχαν γκέλα ολκής τη Δευτέρα στη Ριζούπολη και δεν θα κάνουν νέο στραβοπάτημα σήμερα. Θα καθαρίσουν το ματς αλλά δύσκολα θα μπορέσουν να βάλουν και ένα τσουβάλι γκολ με εμφανές πρόβλημα αυτοματισμών και τελειωμάτων. Ο Παναιτωλικός δύσκολα θα απειλήσει και το σκορ θα κινηθεί στο 2-0 ή 3-0. 2-3 γκολ λοιπόν.

Στο Καραισκάκη ο Ολυμπιακός θέλει να ξεπεράσει το χαστούκι της Σπόρτινγκ με γρήγορη και ανώδυνη νίκη επί του τραγικού Αστέρα. Οι φιλοξενούμενοι μας έχουν κάψει φέτος και αν καταφέρουν θετικό αποτέλεσμα στον Πειραιά θα είναι μεγαλύτερη βόμβα και από του Κιμ. Η απομάκρυνση Βεργέτη θα έχει λογικά αντίκτυπο στην επόμενη αγωνιστική. Σήμερα ο Ολυμπιακός θα κερδίσει καλύπτοντας το χάντικαπ λογικά με 3-1, 4-1.

Στα Κυριακάτικα αρχή κάνουμε με Παναθηναικός-Απόλλων Σμύρνης. Μαύρα χάλια οι πράσινοι και σφιχτή ομάδα οι νεοφώτιστοι αλλά δεν μπορώ να διανοηθώ τέταρτο σερί μη νικηφόρο ματς για τον Παναθηναικό. Θα ζοριστούν οι πράσινοι αλλά θα βρουν έστω και δύσκολα δίχτυα στο πρώτο ημίχρονο που θα τους βοηθήσει να κρατήσουν το αποτέλεσμα. Άσος από ημίχρονο και 2-0 σκορ εδώ.

Κλέινω με Λαμία-ΑΕΚ. Η Ενωση έκανε μεγάλη νίκη στην Κροατία και πάει στο Περιστέρι να συνεχίσει τις καλές εμφανίσεις. Η Λαμία είναι η ευχάριστη έκπληξη μέχρι στιγμής αλλά δύσκολα θα κρατήσει την ΑΕΚ στο ένα γκολ πόσο μάλλον στο μηδέν. Για να γλυτώσει την ήττα θα χρειαστεί 2 και πάνω τέρματα που σημαίνει ότι κυκλώνω το over 1,5 της ΑΕΚ που βρίσκει ρυθμό και δίχτυα πολύ εύκολα.