«Διπλός» Γιάνναρος για.. φίλημα, άλωσε τη Φιλαδέλφεια!

Τι 'χες Γιάννη, τι είχα πάντα! Με 21 πόντους, 13 ριμπάουντ, 8 ασίστ, 1 κλέψιμο και 3 μπλοκ σε 36 λεπτά συμμετοχής, ο τρομερός για ακόμη μια φορά Γιάννης Αντετοκούνμπο, πήρε... από το χέρι τους Μιλγουόκι Μπακς στη Φιλαδέλφεια και παρέα «άλωσαν» (90-88) την έδρα των Σίξερς!

Άξιος συμπαραστάτης του Greek Freak ήταν ο Ουέστλι Μάθιους, που με τρίποντη «βόμβα» έδωσε το προβάδισμα στα «ελάφια» στο τέλος της αναμέτρησης. Εκπληκτικό ματς έκανε από την πλευρά των ηττημένων ο Τζέιμς Χάρντεν με 31 πόντους, 8 ριμπάουντ και 9 ασίστ, όμως στο φινάλε έχασε την τελευταία επίθεση!

Το ματς έφτασε στην τρίτη περίοδο ακόμα και στο +12 (71-59) για τους Μπακς, αφού οι γηπεδούχοι πλήρωσαν τις κάκιστες επιλογές τους και τη δυσκολία στο σκοράρισμα, όμως λίγο αργότερα με ένα σερί 13-0 ισοφάρισαν σε 80-80! Οι διαιτητές έδωσαν λανθασμένα στους Σίξερς τη μπάλα στην τελευταία επίθεση, όμως δεν τα κατάφεραν και ο Γιάννης έφυγε με τη νίκη.

Τα δωδεκάλεπτα: 24-30, 45-47, 63-73, 90-88